Политика

Російські експерти та високопосадовці бʼють тривогу

Руйнація ОПЕК

Російські експерти та високопосадовці бʼють тривогу з двох зовнішньополітичних ризиків, які у перспективі можуть стати критичними для ерефії.

Руйнація ОПЕК

По-перше, це руйнація ОПЕК — організації, яка майже завжди грала на стороні росії. Справа у тому, що Саудівська Аравія планує вихід з цього картелю.

Причиною такого рішення є ставка на кооперацію з США у у питаннях виробництва та експорту нафти, а також стрімкий розвиток відновлюваних джерел енергії у різних країнах.

Ситуацію росіяни називають загрозливою для себе. Саудівська Аравія – один із ключових гравців нафтового ринку, і її вплив на ОПЕК є незаперечним. Протягом десятиліть угоди всередині організації дозволяли країнам-членам ефективно контролювати видобуток нафти, тим самим впливаючи на світові ціни. Це давало колосальні економічні вигоди всім учасникам картелю.

Між тим для Саудівської Аравії, економіка якої значною мірою залежить від експорту нафти, участь в ОПЕК, заснована на принципах колективного інтересу, стає все менш привабливою, а економічна доцільність такої участі ставиться під сумнів. Експерти сходяться на думці, що вихід Саудівської Аравії може стати фатальним для всього картеля і для росії зокрема.

Останнім ударом для росіян у цьому сенсі стало повідомлення про те, що Саудівська Аравія планує інвестувати у США $600 мільярдів за президентства Трампа. І цей факт буде йти у тому ж ряду, що свою «нафтову» політику Ер-Ріяд узгоджуватиме з Вашингтоном, а не з антиамериканським по своїй суті ОПЕК. І взагалі, якщо головний гравець залишить поле, то майбутнє ОПЕК опиниться під великим питанням.

Сигнал Пекіна

По-друге, росія отримала від Пекіна сигнал, що Китаю доведеться підтримати жорсткі санкції Трампа, щоб не зіткнутися з ними самим.

На прокремлівських сайтах пишуть, що цей крок став несподіванкою для моски, яка довгий час вважала Китай своїм стратегічним союзником. Однак, як стверджують джерела, Пекін діє виключно із прагматичних міркувань. Китайська економіка надто залежить від торгівлі зі США, і конфронтація з Вашингтоном могла б обійтися занадто дорого.

Експерти зазначають, що такий поворот ставить під сумнів майбутнє російсько-китайського альянсу. Якщо Китай готовий пожертвувати інтересами москви заради власного зиску, це серйозний удар по планам кремля. Тим більше що США, зважаючи на все, використовують санкції як інструмент для руйнування союзів своїх противників.

Мене часто питають, навіщо путіну йти на якусь сдєлку, якщо у нього все добре і він може ще довго воювати. Не може він ще довго воювати. Не один, а ціла низка внутрішніх та зовнішніх чинників поступово створюють обставини, за яких продовження «ЕсВеО» для росії стає все більш самовбивчим задоволенням. З цього і треба виходити, коли настане час наполягати на максимально вигідних для України умовах закінчення цієї війни.

Автор: Олег Шарп

(Всего 5, сегодня 1)

Похожие новости

Верховная Рада приняла изменения в положения соцстрахования

newsmaker

Янукович утвердил Стратегию развития гражданского общества в Украине

newsmaker

Расширение Евросоюза

newsmaker

Оставить комментарий